Ochrona środowiska

Home / Usługi / Ochrona środowiska

Ochrona środowiska w firmie

Wszyscy mamy świadomość tego, że w obecnych czasach środowisko naturalne wymaga dodatkowej ochrony. Każda firma może ją zapewnić zarówno poprzez zmiany proceduralne, jak i technologiczne. Przepisy prawa ściśle określają, jakiego rodzaju obowiązki w tym zakresie ciążą na przedsiębiorstwach, ale z racji tego, że są one ciągle aktualizowane, kadrze kierowniczej trudno jest za nimi nadążyć. Potwierdzają to rozmowy z klientami, którzy zwracają uwagę na potrzebę nieustannego śledzenia zmian prawnych w obszarze ochrony środowiska. To skłoniło nas do stworzenia szerokiego wachlarza usług dotyczącego doradztwa w zakresie ochrony środowiska.

Jak możemy Państwu pomóc?

Kluczowym elementem są tu audyty, których celem jest wskazanie, co wymaga natychmiastowej zmiany, a nad czym można jeszcze popracować etapami.

Ochrona środowiska w firmie przestanie być skomplikowanym zagadnieniem, jeśli tak jak usługi przeciwpożarowe, BHP, czy HACCP powierzysz ją naszym specjalistom. Oferta Centrum EM-Partner obejmuje między innymi:

  • wykonywanie dokumentacji do pozwoleń;
  • tworzenie obowiązkowej sprawozdawczości;
  • przeprowadzanie audytów z zakresu ochrony środowiska.

Jakie obowiązki ma przedsiębiorca w zakresie ochrony środowiska?

Warto skontaktować się z naszą placówką w Bielsku-Białej lub z przedstawicielami w innych miastach, również w sytuacjach, gdy planowane jest wdrożenie nowych rozwiązań związanych z ochroną środowiska, ale nie mają Państwo pewności czy są one zgodne z obowiązującymi przepisami. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych problemów w urzędach, a nawet może uchronić przed kosztownymi konsekwencjami finansowymi.

Wyjaśnimy dokładnie, jakie obowiązki ciążą na pracodawcach w zakresie ochrony środowiska. Powiemy, jak zorganizować pracę w przedsiębiorstwie, aby odpowiadała normom środowiskowym. Wskażemy, jak ograniczyć straty dla środowiska. Poinformujemy o kosztach po stronie przedsiębiorcy związanych z usuwaniem skutków zanieczyszczenia środowiska, przygotowywaniem wykazów dotyczących korzystania z ochrony środowiska, a także o konieczności przeprowadzania okresowych pomiarów emisji odpadów i poborów wody. Dzięki nam dowiedzą się Państwo, które dokładnie dokumenty z dziedziny ochrony środowiska musi przygotować osoba prowadząca działalność gospodarczą.

 

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Skontaktuj się z naszą firmą i umów się na spotkanie!