Kontrola trzeźwości w firmie i na budowie

Home / Usługi / Kontrola trzeźwości w firmie i na budowie

 

Kontrola trzeźwości w firmie lub na budowie

  • Pracodawca ma prawo kontrolować stan trzeźwości swoich pracowników w firmie lub na budowie.Jeśli zależy Ci na bezstronnej usłudze, obiektywnym podejściu, elastyczności i profesjonalizmie – warto skorzystać z usług firmy Centrum EM-PARTNER. Dysponujemy kompetentnymi pracownikami, którzy posługują specjalistycznym sprzętem. Możemy sprawdzić trzeźwość pracowników, zgodnie z przepisami prawa. Pomożemy opracować zgodne z prawem procedury, zasady postępowania, przeszkolimy personel. Zadzwoń, zapytaj, napisz. Zadbaj o bezpieczeństwo w swojej placówce. Zapoznaj się z nowymi przepisami. Nowe regulacje prawne obowiązują w każdej firmie. W hotelu, w restauracji, w firmie transportowej, produkcyjnej i na budowie. Wszędzie.

Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracodawca ma prawo wymagać od pracowników wykonywania pracy w firmie i na budowie w trzeźwości. Oznacza to, że pracownik nie może być pod wpływem alkoholu ani innych substancji psychoaktywnych podczas wykonywania swoich obowiązków. Pracodawca może także przeprowadzać badania trzeźwości w celu potwierdzenia trzeźwości pracowników.

Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu alkoholizmu określa szczegółowe zasady przeprowadzania badań trzeźwości. , Określa wymagania odnośnie kwalifikacji personelu przeprowadzającego badania, rodzajów badań oraz konsekwencji niezdania badania trzeźwości.

Przepisy dotyczące badań trzeźwości u kierowców zawodowych można znaleźć w ustawie o transporcie drogowym oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgodnie z tymi przepisami, kierowcy zawodowi są zobowiązani do regularnych badań trzeźwości w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Badanie trzeźwości przeprowadzi w Twojej firmie lub na budowie zespół firmy EM-Partner.

Zapewniamy, że nasze działania zawsze są legalne i zgodne z obowiązującym prawem. Czynności wykonujemy z poszanowaniem godności pracownika i wg procedur obowiązujących w firmie. A w razie potrzeby – pomagamy takie procedury opracować.

Nasi przeszkoleni pracownicy, którzy mają do dyspozycji skalibrowany, wzorcowany i profesjonalny sprzęt pomiarowy mogą wykonać jednorazowo lub okresowo kontrole trzeźwości w Twojej firmie lub na budowie.

Działamy zgodnie z obowiązującym prawem, w interesie pracodawcy, na rzecz bezpieczeństwa pracowników.

Zadzwoń, zapytaj, umów się na bezpłatne konsultacje wstępne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat to przeczytaj artykuł w naszej bazie wiedzy

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności.
Akceptuje